Czas trwania leczenia i liczbę sesji określa specjalista w zależności od stadium i przebiegu choroby oraz dynamiki obrazu klinicznego podczas trwania leczenia. W niektórych przypadkach pacjent odczuwa znaczną ulgę po pierwszej sesji, ale zwykle cykl terapeutyczny składa się z 5 -10 zabiegów.
Zapraszamy na konsultację i terapię manualną kręgosłupa do naszej siedziby we Wrocławiu oraz do udziału w turnusach rehabilitacyjnych dla dzieci i dorosłych.
W przeciwieństwie do technik masażu, gdzie cała uwaga jest skierowana tylko na tkanki miękkie, terapia manualna ma wyraźny wpływ na aparat kostno-stawowy i narządy wewnętrzne. Głównym celem terapeuty manualnego jest wyeliminowanie problemu, by przywrócić prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Istotą terapii jest eliminacja ograniczonej ruchomości, która w niektórych przypadkach powoduje zaburzenia pracy aparatu więzadłowo-stawowego i zaburzenia czynności narządów wewnętrznych.
Ogólnie rzecz biorąc można powiedzieć, że terapia manualna jest po prostu niezbędna, jeśli często odczuwasz ból kręgosłupa, pleców, masz zawroty głowy, skoliozę, osłabione mięśnie i z trudem możesz się rano wyprostować. Również uciążliwe bóle głowy są związane z zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego.
ostry i przewlekły ból pleców i kręgosłupa
ból stawów kończyn górnych i dolnych (artroza barku, łokcia, kolana, stawów biodrowych)
przepukliny krążków międzykręgowych (terapia manualna nie cofnie przepuklin i nie wykluczy interwencji chirurgicznej, jednak chiropraktyk w tym przypadku może pomóc pacjentowi pozbyć się bólu - jednego z głównych objawów tej choroby)
osteochondroza kręgosłupa, stadium I-III choroby
zapalenie stawów kręgosłupa, któremu towarzyszy ból, zaburzenia neurologiczne i autonomiczne, a także blokady czynnościowe kręgosłupa
porażenie mózgowe
zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK, choroba Bechterewa), choroba Legga-Calvégo-Perthesa (choroba kości udowej i stawu biodrowego)
stany pourazowe i udarowe
wady postawy u dzieci i dorosłych (skolioza, kifoza, kifoskolioza)
korekta skośnej i skręconej miednicy
bóle mięśni
bóle głowy
depresja, nerwowość, bezsenność
przepracowanie.
sekwestracja dysku
kompresja rdzenia kręgowego w kanale kręgowym
naruszenia funkcji narządów miednicy, niedowład kończyn dolnych
rażąca atrofia mięśni kończyn
zator tętnic kręgowych (zakrzepica).
Terapia manualna - co to dokładnie jest? To kompleks technik diagnostycznych i terapeutycznych, które opierają się na stosowaniu technik manualnych w celu wywierania wpływu na mięśnie, stawy, więzadła i narządy wewnętrzne pacjenta. Nazwa samej metody pochodzi od łacińskiego słowa «manus» oznaczającego rękę i dosłownie oznacza leczenie za pomocą rąk.